گاز مبرد چیست

Refrigerant-Gases
مبرد که به آن گاز مبرد نیز گفته می شود ماده ای است با درجه جوشش بسیار پایین و به دلیل گرماگیر بودن عمل تبخیر در این ماده در هنگام تبدیل از حالت مایع به گاز، کاهش شدید دما را به وجود می آورد. تعریف دیگر علمی گاز مبرد عبارت است از ماده ای که با جذب حرارت از ماده ای در محیط، خود تبخیر شده و آنجا را خنک می کند.لازم به ذکر است که مانند بدن انسان که دارای گروه خونی مختلف است در سیستم های تبرید نیز بنا بر کاربرد و مدل کمپرسور آنها از مبرد خاص خود استفاده می کند.

وظیفه گاز مبرد چیست؟

وظایف اصلی مبرد ها در تبرید و سردخانه به شرح زیر است: هنگامی که سیستم در دمای مجاز کار می کند باید بتواند حرارت را به خوبی جذب و دفع کند. مدت زمان کارکرد در این ماده باید تا حد امکان بالا و کاملا پایدار باشد. به دلیل احتمال وجود نشتی در سیستم تبرید تراکمی، مبرد باید ضد اشتعال، ضد سمی و تا جای ممکن برای محیط زیست خطرناک نباشد.
ویژگی های ماده سرما زا یا گاز مبرد کدام می باشند؟
مبرد نباید سمی باشد. در زمان عملکرد مبرد و همچنین نشتی احتمالی آن باید غیر قابل اشتعال و انفجار باشد. باعث اکسایش نشود. در صورت نشتی سیستم، نشتی و محل نشت به سرعت قابل تشخیص باشد. در خط مایع مبرد قطعات متحرکی که با مبرد تماس دارند باید توانایی روغن کاری را داشته باشند. حرارت نهان متعادلی داشته باشد به صورتی که در زمان ثابت مقدار مناسبی از مبرد تبخیر گردد. بین حالت مایع و بخار مبرد نباید اختلاف فشار زیادی وجود داشته باشد. برای قطعات سیستم خورنده نباشد. به دلیل حضور روغن در کنار مبرد، نباید ما بین این دو واکنش نا مطلوبی صورت گیرد. به طور کلی ترکیب شیمیایی مبرد به گونه ای باشد که در صورت نشت، محصولات موجود در سردخانه را آلوده نکند. گاز مبرد نباید باعث فرسایش سیم پیچ موتور شود. هادی الکتریسیته نباشد. با روغن کمپرسور ترکیب نشود بلکه مخلوط شود.

انواع گاز برودتی فریون

پخش عمده و جزئی انواع گاز مبرد یخچال، گاز سردخانه، گاز کولر گازی، گاز کولر ماشین، گاز چیلر
گاز مبرد
گاز R22 جهت مصرف انواع چیلر ، سردخانه، کولر گازی و یخچال های صنعتی مورد استفاده قرار میگیرد. شما میتوانید جهت دریافت قیمت گاز r22 با شماره های شرکت تماس بگیرید
Gas-R134
گاز R134 از جمله گازهای برودتی پرمصرف و پرطرفدار در بازار می باشد که جهت مصرف در انواع یخچال فریزر خانگی و صنعتی انواع یخساز و سیستم های برودتی استفاده میشود. شمامیتوانید جهت اطلاع از قیمت گاز مبرد R134 با شماره های شرکت تماس بگیرید
unnamed (1)
گاز مبرد R404 جهت انواع سردخانه، یخساز، فریزر صنعتی و سیستمهای برودتی زیر صفر
r410a
گاز مبرد R410 جهت انواع کولر گازی، اسپیلت و یخچال فریزر های صنعتی

تماس